List of Teams & Fixtures

manufan

Political Irish
Joined
Oct 31, 2015
Threads
105
Messages
435
Likes
67
#1


Group stage

Thu June 14: Russia v Saudi Arabia (Group A) - Moscow (Luzhniki), 4pm



Fri June 15: Egypt v Uruguay (Group A) - Ekaterinburg, 1pm


Fri June 15: Morocco v Iran (Group B) - St Petersburg, 4pm


Fri June 15: Portugal v Spain (Group B) - Sochi, 7pm


Sat June 16: France v Australia (Group C) - Kazan, 11am


Sat June 16: Argentina v Iceland (Group D) - Moscow (Spartak), 2pm


Sat June 16: Peru v Denmark (Group C) - Saransk, 5pm


Sat June 16: Croatia v Nigeria (Group D) - Kaliningrad, 8pm




Sun June 17: Costa Rica v Serbia (Group E) - Samara, 1pm


Sun June 17: Germany v Mexico (Group F) - Moscow (Luzhniki), 4pm


Sun June 17: Brazil v Switzerland (Group E) - Rostov-on-Don, 7pm


Mon June 18: Sweden v South Korea (Group F) - Nizhny Novgorod, 1pm


Mon June 18: Belgium v Panama (Group G) - Sochi, 4pm


Mon June 18: Tunisia v England (Group G) - Volgograd, 7pm




Tues June 19: Colombia v Japan (Group H) - Saransk, 1pm


Tues June 19: Poland v Senegal (Group H) - Moscow (Spartak), 4pm


Tues June 19: Russia v Egypt (Group A) - St Petersburg, 7pm


Wed June 20: Portugal v Morocco (Group B) - Moscow (Luzhniki), 1pm


Wed June 20: Uruguay v Saudi Arabia (Group A) - Rostov-on-Don, 4pm


Wed June 20: Iran v Spain (Group B) - Kazan, 7pm




Thu June 21: Denmark v Australia (Group C) - Samara, 1pm


Thu June 21: France v Peru (Group C) - Ekaterinburg, 4pm


Thu June 21: Argentina v Croatia (Group D) - Nizhny Novgorod, 7pm


Fri June 22: Brazil v Costa Rica (Group E) - St Petersburg, 1pm


Fri June 22: Nigeria v Iceland (Group D) - Volgograd, 4pm


Fri June 22: Serbia v Switzerland (Group E) - Kaliningrad, 7pm




Sat June 23: Belgium v Tunisia (Group G) - Moscow (Spartak), 1pm


Sat June 23: South Korea v Mexico (Group F) - Rostov-on-Don, 4pm


Sat June 23: Germany v Sweden (Group F) - Sochi, 7pm


Sun June 24: England v Panama (Group G) - Nizhny Novgorod, 1pm


Sun June 24: Japan v Senegal (Group H) - Ekaterinburg, 4pm


Sun June 24: Poland v Colombia (Group H) - Kazan, 7pm




Mon June 25: Uruguay v Russia (Group A) - Samara, 3pm


Mon June 25: Saudi Arabia v Egypt (Group A) - Volgograd, 3pm


Mon June 25: Spain v Morocco (Group B) - Kaliningrad, 7pm


Mon June 25: Iran v Portugal (Group B) - Saransk, 7pm


Tues June 26: Denmark v France (Group C) - Moscow (Luzhniki), 3pm


Tues June 26: Australia v Peru (Group C) - Sochi, 3pm


Tues June 26: Nigeria v Argentina (Group D) - St Petersburg, 7pm


Tues June 26: Iceland v Croatia (Group D) - Rostov-on-Don, 7pm




Wed June 27: South Korea v Germany (Group F) - Kazan, 3pm


Wed June 27: Mexico v Sweden (Group F) - Ekaterinburg, 3pm


Wed June 27: Serbia v Brazil (Group E) - Moscow (Spartak), 7pm


Wed June 27: Switzerland v Costa Rica (Group E) - Nizhny Novgorod, 7pm


Thu June 28: Japan v Poland (Group H) - Volgograd, 3pm


Thu June 28: Senegal v Colombia (Group H) - Samara, 3pm


Thu June 28: England v Belgium (Group G) - Kaliningrad, 7pm


Thu June 28: Panama v Tunisia (Group G) - Saransk, 7pm​
 
OP
OP
manufan

manufan

Political Irish
Joined
Oct 31, 2015
Threads
105
Messages
435
Likes
67
#2
Last 16

Sat June 30: 1C v 2D - Kazan, 3pm (Match 50)


Sat June 30: 1A v 2B - Sochi, 7pm (Match 49)


Sun July 1: 1B v 2A - Moscow (Luzhniki), 3pm (Match 51)


Sun July 1: 1D v 2C - Nizhny Novgorod, 7pm (Match 52)


Mon July 2: 1E v 2F - Samara, 3pm (Match 53)


Mon July 2: 1G v 2H - Rostov-on-Don, 7pm (Match 54)


Tues July 3: 1F v 2E - St Petersburg 3pm (Match 55)


Tues July 3: 1H v 2G - Moscow (Spartak), 7pm (Match 56)




Quarter-finals

Fri July 6: Winner match 49 v Winner match 50 - Nizhny Novgorod, 3pm (Match 57)


Fri July 6: Winner match 53 v Winner match 54 - Kazan, 7pm (Match 58)


Sat July 7: Winner match 55 v Winner match 56 - Samara, 3pm (Match 60)


Sat July 7: Winner match 51 v Winner match 52 - Sochi, 7pm (Match 59)




Semi-finals

Tues July 10: Winner match 57 v Winner match 58 - St Petersburg, 7pm


Wed July 11: Winner match 59 v Winner match 60 - Moscow (Luzhniki), 7pm


Third-place play-off

Sat July 14: St Petersburg, 3pm


Final

Sun July 15: Moscow (Luzhniki), 4pm


All times listed BST.
 
Joined
Oct 31, 2015
Threads
4
Messages
334
Likes
105
#3
What channels are covering the World Cup?
I know I can get them from various sources on the internet, but the legal ones would be easier...
 

Superhans

Site Admin
Staff member
Site Admin
Donator
Premium Account
Joined
Oct 30, 2015
Threads
253
Messages
2,985
Likes
3,753
#4
What channels are covering the World Cup?
I know I can get them from various sources on the internet, but the legal ones would be easier...
Depends where you live I guess,

In Ireland, it's being shown on RTE and TV3, in the UK ITV and the BBC

You can use Film on too for UK channels UK LIVE TV. At FilmOn
 
Top Bottom