Independent Candidates

Rick

Site Admin
Staff member
Site Admin
Political Irish
Joined
Nov 3, 2015
Messages
676
Likes
570
Points
93
#1


[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Carlow-Kilkenny (5 seats):[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Paddy Manning [/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Noel G. Walsh[/font][font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif] [/font]

[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Cavan-Monaghan (4 seats):[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Sean Conlan (outgoing TD)[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Jimmy Mee[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Mary Smyth [/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]John Wilson[/font]

[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Clare (4 seats):[/font][font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif] [/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Gerry Flynn[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Richard Flynn[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Michael Harty [/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Ian Lynch [/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Ann Norton[/font][font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif] [/font][font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif] [/font]

[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Cork East (4 seats):[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Ross Cannon[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Claire Cullinane[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Mary Linehan Foley [/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Kieran McCarthy[/font]

[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Cork North Central (4 seats):[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Ger Keohane [/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Aislinn Tongue[/font]

[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Cork North West (3 seats):[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Diarmuid O'Flynn [/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Steven O'Riordan[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]John Paul O'Shea [/font]

[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Cork South Central (4 seats):[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Mick Finn[/font][font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif] [/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Elizabeth Hourihane[/font][font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif] [/font][font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif] [/font]

[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Cork South West (3 seats):[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Alan Coleman[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Michael Collins[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Fiona O'Leary[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Gillian Powell [/font]

[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Donegal (5 seats):[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Peter Casey[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Tim Jackson[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Niamh Kennedy[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Frank McBrearty [/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Ian McGarvey [/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Thomas Pringle (outgoing TD)[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Dessie Shiels [/font]

[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Dublin Central (3 seats):[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Christy Burke[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Maureen O'Sullivan (outgoing TD) [/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Cieran Perry[/font]

[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Dublin Mid West (4 seats):[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Paul Gogarty[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Clare Leonard [/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Francis Timmons[/font]

[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Dublin Fingal (5 seats):[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Clare Daly (outgoing TD)) [/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Roslyn Fuller[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Tony Murphy [/font]

[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Dublin Bay North (5 seats):[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Tommy Broughan (outgoing TD) [/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Paul Clarke[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Jimmy Guerin [/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Finan McGrath (outgoing TD)[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Averil Power[/font]

[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Dublin Bay South (4 seats):[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Mannix Flynn[/font][font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif] [/font][font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif] [/font]

[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Dublin Rathdown (3 seats):[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Peter Mathews (outgoing TD)[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Shane Ross (outgoing TD)[/font]

[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Dublin South Central (4 seats):[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Joan Collins (outgoing TD) [/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Paul Hand [/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Richard Murray[/font]

[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Dublin South West (5 seats):[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Declan Burke[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Peter Fitzpatrick [/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Eamonn Maloney [/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Deirdre O'Donovan[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Kieran Adam Quigley [/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Katherine Zappone[/font]

[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Dublin West (4 seats):[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]T.J. Clare[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]David McGuinness [/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Lorna Nolan[/font][font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif] [/font][font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif] [/font]

[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Dún Laoghaire (4 seats):[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Carol Hunt[/font][font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif] [/font][font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif] [/font]

[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Galway East (3 seats):[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Sean Canney[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Michael Fahy[/font]

[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Galway West (5 seats):[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]James Charity [/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Catherine Connolly[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Mike Cubbard[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Noel Grealish (outgoing TD)[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Fidelma Healy-Eames[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Tommy Roddy [/font]

[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Kerry (5 seats):[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Mary E. Fitzgibbon[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Tom Fleming (outgoing TD)[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Henry Gaynor[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Michael Healy-Rae (outgoing TD)[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Kevin Murphy[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Michael O'Gorman [/font]

[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Kildare North (4 seats):[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Michael Beirne [/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Brendan Young[/font]

[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Kildare South (3 seats):[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Declan Crowe[/font]

[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Limerick (3 seats):[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Emmett O'Brien[/font][font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif] [/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Richard O'Donoghue[/font]

[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Longford-Westmeath (4 seats):[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Brian Fagan [/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Donal Jackson [/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Frank Kilbride [/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Kevin Moran[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]James Morgan [/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Barbara Smyth [/font]

[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Louth (5 seats):[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Kevin Callan[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Maeve Yore [/font]

[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Mayo (4 seats):[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Peter Jordan[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Gerry O'Boyle[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]George O'Malley [/font]

[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Meath East (3 seats):[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Sharon Keogan[/font][font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif] [/font][font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif] [/font]

[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Offaly (3 seats):[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]John Foley[/font][font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif] [/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Joe Hannigan[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Teresa Ryan-Feehan [/font]

[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Roscommon-Galway (3 seats):[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Michael Fitzmaurice (outgoing TD)[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Denis Naughten (outgoing TD) [/font]

[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Sligo-Leitrim (4 seats):[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Declan Bree [/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Marie Casserly[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Des Guckian[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Bernie O'Hara[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Eamon Murray [/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Gary Smylie[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Bernard Sweeney [/font]

[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Tipperary (5 seats):[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Michael Dillon[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Caroline Hofman[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Michael Lowry (outgoing TD)[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Mattie McGrath (outgoing TD) [/font]

[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Waterford (4 seats):[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]John Halligan (outgoing TD)[/font]

[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Wexford (5 seats):[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Breda Cahill[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Ger Carthy[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Emmet Moloney[/font][font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif] [/font][font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif] [/font]

[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Wicklow (5 seats):[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Joe Behan[/font][font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif] [/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Bob Kearns[/font]
[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]Charlie Keddy[/font][font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif] [/font][font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif] [/font]

[font=Arial, Tahoma, Helvetica, FreeSans, sans-serif]http://irishpoliticalmaps.blogspot.ie/2015/06/confirmed-independent-candidates-for.html[/font]
 
Top Bottom